İçeriğe geç

Döngü Evreni

Döngü Üçlemesi – Birinci Roman: Göklerden Gelen Umut

Bana, beni izlediğine ve önemsediğine dair bir işaret ver!

Ve bunu öyle yap ki, senden geldiğine şüphem olmasın.

Beni varlığının tüm sıcaklığıyla sonsuza dek sar, yeter!

Öyle sar ki, tenimde korkularımdan hiçbir iz kalmasın.

Kendi mitolojisine gömülmüş, mutsuz ve sıradan bir yaşam süren Lale’nin sırtına son günlerde yeni bir yük binivermişti. Onu korkutan rüyalar görüyor, dostlarını ürküten nöbetler geçirdiği zamanlarda kimselerin anlamadığı bir dil konuşuyordu. Oysa o korkmaktan ve acı çekmekten usanmıştı. Elini yere dayayıp ayağa kalktığında savaşmaya hazırdı. Yüreğinden kopup dalga dalga yayılan yardım çağrısı, tüm gökadaları aşıp bu evrenin ışıktan duvarlarına değin yayıldı. Yardım çağrısını duyanlar arasında dostlar da vardı düşmanlarda.

Lale savaşmaya hazırdı belki ama onu binlerce yıl sürecek bir mücadelenin beklediğini ön göremezdi. Kanlar içindeki lirm asasını indirdiğinde ise, insanlığın tarihini sonsuza dek değiştirdiğini bilmiyordu.

Döngü Serisi’nin ilk kitabı olan Göklerden Gelen Umut, yakında tüm kitapçılarda.

Döngü – Bir İnsanlık Üçlemesi

  1. Göklerden Gelen Umut
  2. Kutlu Kanatlar Altında
  3. Yuvada Yeşeren Yaşam

Üçlemenin Öncesi ve Sonrası

Evrenin Eşiğinde – Bizi, Döngü Üçlemesi’nden önceki yıllara götüren bu roman, 2175 yılında sıradan insanların yaşamına eğiliyor. Olağan yaşamının ardındaki tuhaf düzeni görmeye başlayan Tuna’nın vereceği kararlar, tüm insanları etkileyecek sonuçlar doğuracaktır.

Denge (Yazımı devam ediyor.): Döngü Üçlemesi’nin sonraki yıllarına bakan bu roman, bizleri 24 bin yıl sonrasına götürüyor. Döngü tamamlanırken herşey dengeye ulaşacaktır.

%d blogcu bunu beğendi: